Wywiad p. Rafałem Ziobrowskim - Prezesem Spółki Promet SA

2010-04-22


CV :

Wykształcenie: wyższe, Administracja na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu


Kariera:
01.2010 – Promet S.A. – Prezes Zarządu
01.2007- 03.2009 Evrotek ( Ukraina)- Dyrektor handlowy
08.2005-12.2008 Prostor – market ( Ukraina) Dyrektor sprzedaży detalicznej
04.1999-08.2005 Geant Polska – funkcje kierownicze ostatnie stanowisko zastępca dyrektora hipermarketu
11.1994- 03.1999 Rena – hurtownia zabawek - kierownik


Rodzina: żona, dwie córki

Ważna książka:

Mihail Bulhakow – „Mistrz i Małgorzata”

Odpoczywam czytając Ludluma i Dana Browna

Polecam film:
Nie mam wiele czasu na oglądanie filmów , ale w czasie pobytu na Ukrainie obejrzałem film „ Dziewiąta Rota”
Pozostał mi do dzisiaj w pamięci….

W ludziach cenie:

Uczciwość i szczerość


Miejsce które chcę zobaczyć:

Jest ich wiele, ale często myślę o Kubie , Indonezji i Indiach.

W wolnych chwilach najczęściej:

Zabieram „swoje dziewczyny” na wycieczki krajobrazowe wokół Gdyni. Uwielbiamy podróżować , wcześniej to ja planowałem trasy wycieczek , obecnie starsza córka Paulina aktywnie mi pomaga , organizując weekend’owe eskapady. Młodsza córka Tatiana często „zabiera” mnie na lotnisko i razem obserwujemy samoloty…


PYTANIA DO VIP-a


1.Od kiedy Pana losy związały się z firmą Promet SA i jak ta "przygoda" się zaczęła?
Moja przygoda ze spółką nie jest długa. Jestem Prezesem Prometu od stycznia obecnego roku. Moje przyjście do firmy było związane z rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu tej spółki. Przez wiele lat wykonywała ona usługi dla branży motoryzacyjnej. W ostatnim kwartale zeszłego roku akcjonariusze zdecydowali i zmianie modelu biznesowego. Obecnie spółka zajmuje się skupem i segregacją metali kolorowych, a moim zadaniem jest dynamiczny rozwój tej działalności. Pod koniec marca 2010 r. spółka zadebiutował na warszawskiej giełdzie, na rynku akcji NewConnect, który dedykowany jest dla młodych perspektywicznych firm. Promet jest właśnie taką spółką.

2.Jakie było dla Pana największe wyzwanie, z którym musiał się Pan zmierzyć w firmie?
Największym wyzwaniem jest budowa dynamicznie rozwijającej się firmy, która będzie znaczącym graczem na swoim rynku. Promet to cały czas realizuje. Otwieramy nowe punkty, zawieramy coraz większe kontrakty. Firma w kilka miesięcy stała się wiarygodnym podmiotem dla wielu kontrahentów. Chcemy utrzymać dobrą reputację, która w naszej działalności jest niezwykle ważna. Wyzwaniem nie jest konkretna jedna rzecz w spółce. Cały ten projekt jest dla nas wyzwaniem, które zakończy się sukcesem, jesteśmy o tym przekonani.
3.W jakim kierunku będziecie Państwo poszerzać swoją ofertę handlową w najbliższym czasie?
Obecnie Promet skupia się na skupie i segregacji metali kolorowych. Chcemy dalej rozwijać tą działalność. W ciągu kilku lat otworzymy kilka kolejnych punktów i znacznie zwiększymy skalę naszego biznesu. Jednak Promet nie będzie skupiał się wyłącznie na tego typu działalności. W strategii zakładamy wprowadzenie unikalnej technologii odzysku srebra z miedzi. Wierzymy, że uda nam się ją skutecznie skomercjalizować.

4.Jakie wyzwania stawia Pan firmie i jej „załodze” na ten rok?
Na pewno chcemy wypracować godziwy zyska dla naszych akcjonariuszy. Firma ma się również szybko, ale i mądrze rozwijać. Przede wszystkim od załogi oczekuję pełnego zaangażowania, ale myślę, że w naszej firmie pracownicy rozumieją prostą zasadę, że lepsza kondycja firmy przekłada się na ich lepszą sytuację.

5.Czy planują Państwowo w niedługim czasie wejść na rynek główny GPW?
Nasze ambicje są bardzo duże. Ale pamiętajmy, że firma w marcu zadebiutowała na rynku NewConnect. Teraz chcemy skupić się na operacyjnym rozwoju Prometu. Jeśli zrealizujemy zakładane przez nas plany firma szybciej niż się wielu wydaje będzie mogła przenieść się na główny rynek. Na dziś nie ma jednak, żadnych konkretnych planów z tym związanych. Ostatni światowy kryzys gospodarczy pokazał nam jak zmienne mogą być nastroje na rynkach kapitałowych, dlatego podawanie obecnie jakiś dat byłoby zbyt ryzykowne.

6.Jaki jest przepis na sukces, według firmy Promet SA ?
Jest to ciężka codzienna praca. W naszej branży kapitał jest obracany kilka razy w ciągu miesiąca. Na koniec każdego dnia wiemy, czy podejmowaliśmy słuszne decyzje. Sukces polega na tym, aby liczba tych dobrze podjętych decyzji znacznie przewyższała liczbę tych złych. Jesteśmy również przekonani, że sukcesem dla spółki zakończy się opracowywanie technologii odzysku srebra z miedzi. Bardzo liczymy na ten projekt.

7.Czy trudno jest łączyć Pana życie zawodowe z życiem prywatnym ?
Staram się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki zawodowe. Powoduje to automatycznie, że poświęcam wiele czasu na pracę. Dodatkowo w związku z wykonywanym zajęciem muszę dużo podróżować. Dlatego, gdy znajdę tylko wolniejszą chwilę staram się je spędzać z żoną i córkami.Bardzo dziękujemy za rozmowę
Redaktor portalu www.metale24.pl
Elżbieta Rogozińska

Prawo do zamieszczonego wywiadu posiada wyłącznie portal www.metale24.pl. Wszelkie zapożyczanie, kopiowanie, cytowanie lub zamieszczanie gdziekolwiek powyższego tekstu w niezmienionej lub zmienionej postaci bez zgody portalu www.metale24.pl, jest prawnie zabronione.


  • PROMET: Rezygnacja Prezesa Zarządu Promet S.A

    Gość: mich | 2012-08-13 14:25:06
    Zarząd Promet S.A. ("Spółka"), niniejszym informuje, że w dniu 25 sierpnia 2011 roku Pan Rafał Ziobrowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Promet S.A. ze skutkiem na dzień 31 sierpnia 2011 roku.

Dodaj komentarz